28.06.2016
Tlačová správa: Staromestská Offices – moderné architektonické dielo v centre hlavného mesta
Pre náročných klientov a v súlade s najnovšími trendami – to sú hlavné parametre novej administratívnej budovy v centre hlavného mesta. Staromestská Offices s rozlohou prenajímateľných plôch 8482 m2 disponuje lukratívnymi priestormi, žiadanými parkovacími miestami a výnimočnou dopravnou dostupnosťou. Dokončenie budovy je plánované na koniec roka 2016.
28. júna 2016 – Bratislava
Prémiové priestory Staromestská Offices na rohu Veternej a Staromestskej ulice v Bratislave vznikajú pod značkou UNIQ by Cresco, v rámci ktorej developerská spoločnosť Cresco Group prináša projekty unikátne svojou polohou, architektúrou na svetovej úrovni a najmodernejším prevedením. Kancelárska budova vzniká pod architektonickou taktovkou Bogle Architects s kanceláriami v Prahe, Londýne či Hong Kongu. „Staromestská Offices sú priestory určené pre náročných klientov, ktorým záleží na prestížnej a dostupnej lokalite, praktickosti, ale aj reprezentatívnosti ich kancelárskych priestorov, pričom už dnes sa tešíme veľkému záujmu budúcich klientov,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group.
„Zasadenie súčasného moderného administratívneho objektu do historického kontextu je pre Bratislavu naozaj jedinečné,“ dopĺňa Ian Bogle, zakladateľ ateliéru Bogle Architects, ktorý získal príležitosť výnimočné priestory navrhnúť. Spolu desaťposchodovú budovu v tvare písmena U (s tromi podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami) navrhli s dôrazom na súčasné architektonické trendy: „Oblé tvary objektu a uskakované terasy jasne a logicky reagujú na lokalitu. Interiérové riešenie ťaží z flexibilnej a prispôsobiteľnej kancelárskej plochy, ktorá splní požiadavky najrôznejších budúcich nájomcov. Vytvorili sme návrh, v ktorom sa dajú kancelárske trendy budúcnosti, vrátane tzv. co-working pracovného priestoru, naplno využívať,“ vysvetľuje Barbora Markechová, riaditeľka Bogle Architects.
“Jedným z troch najdôležitejších faktorov pri výbere budúcich kancelárskych priestorov je pre nájomcu lokalita. Či už pohľadu prestíže, t.j. byť na najlukratívnejšom mieste a byť dobre viditeľný, alebo z pohľadu dostupnosti pre klientov, aby ich ľahko a rýchlo našli. A v neposlednom rade aj z pohľadu dostupnosti pre zamestnancov, ktorých spokojnosť začína byť pre väčšinu spoločností dôležitá a zohráva pri výbere budúcich kancelárskych priestorov kľúčovú rolu,“ hodnotí prednosti projektu Staromestská Offices Michal Kolesár, konzultant CBRE, globálnej poradenskej spoločnosti v oblasti realitných služieb a investícií.
Stavba sa po dokončení bude uchádzať o získanie najznámejšieho a najuznávanejšieho certifikátu „zelenej budovy“ LEED, minimálne na úrovni Gold. V súvislosti s podporou alternatívnych foriem dopravy ponúka Staromestská Offices nájomníkom vyhradené miesta na parkovanie bicyklov a mopedov, s priamym prístupom do šatní a spŕch a dobíjacie stanice pre elektromobily.
7 565 m2 plochy kancelárskych priestorov a 917 m2 priestorov na retail bude disponovať 138 miestami na parkovanie a výbornou prístupnosťou vďaka spojnici hlavných dopravných tepien Bratislavy. Okrem nich budú budove dominovať aj výnimočné sociálne priestory, vrátane prvkov biofílie v podobe zelených strešných terás. Budú umožňovať jedinečné výhľady na dominanty hlavného mesta a poskytnú priestor aj na spoločenské udalosti a recepcie.
Potrebám klientov sa developer navyše prispôsobuje flexibilným dispozičným riešením priestorov. Budova s presklenou fasádou má byť priestorovo dostupná až pre takmer 700 zamestnancov. Investičné náklady dosahujú úroveň približne 20 miliónov eur.
Čo je to biofília
Biofília, ktorá sa zaoberá praktickým využitím vzťahu človeka a prírody, je postavená na predpoklade, že prostredie bohaté na prírodné obrazy redukuje stres a zvyšuje sústredenie. V posledných rokoch sa biofília stále výraznejšie dostáva aj do architektúry. Výskumy ukazujú, že zavádzanie prírodných prvkov do budov má priaznivé dopady na produktivitu a učenie, keďže zvyšujú emocionálnu pohodu. Formy, akými sa biofilický dizajn prejavuje v architektúre, sú napríklad presvetlené budovy s veľkým množstvom okien, fontány, záhradné jazierka, parky a iné zelené miesta na trávenie času napríklad počas obeda.
Zdroj: Nadácia Pontis